AKTUALNOŚCI
 
 
      17.07.2019

Zapytania ofertowe

1. ZAPYTANIE OFERTOWE

na wykonanie prac badawczo-rozwojowych

STATOR MK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaprasza do złożenia oferty na wykonanie prac badawczo rozwojowych w związku z planowaną realizacją projektu pn. Wykonanie prac badawczo-rozwojowych służących opracowaniu ulepszonej wersji systemu e-commerce w celu wdrożenia w grupie kapitałowej STATOR MK znacząco ulepszonej metody świadczenia usług sprzedaży w kanale elektronicznym – część pierwsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa – ZIT WrOF, Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”.

Pełna treść zapytania - pobierz plik

2. ZAPYTANIE OFERTOWE

na wykonanie prac badawczo-rozwojowych

STATOR MK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. zaprasza do złożenia oferty na wykonanie prac badawczo rozwojowych w związku z planowaną realizacją projektu pn. Wykonanie prac badawczo-rozwojowych służących opracowaniu ulepszonej wersji systemu e-commerce w celu wdrożenia w grupie kapitałowej STATOR MK znacząco ulepszonej metody świadczenia usług sprzedaży w kanale elektronicznym – część druga w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa – ZIT WrOF, Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”.

Pełna treść zapytania - pobierz plik
 

 
    18.06.2018

Stator ponownie jednym z najlepszych w Polsce

Po raz kolejny nasza firma wykazała świetnymi wynikami w sprzedaży narzędzi marki Festool.
Zajęliśmy drugie miejsce za największy obrót w 2018.
Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Dziękujemy naszym klientom za okazane zaufanie i zakupy za naszym pośrednictwem.
 

 
    19.02.2019

Gazele Biznesu 2018

Ponownie otrzymaliśmy wyróżnienie "Gazele Biznesu".

W każdej edycji rankingu są badane wyniki finansowe firmy za pełne trzy poprzedzające lata. Weryfikacji podlegał wyrażony w procentach przyrost obrotów ze sprzedaży. Dane pochodziły z Monitora Polskiego B lub KRS-u.
Szczegółowy opis kryteriów dostępny jest na stronie http://gazele.pb.pl/static/about
 

 
    15.06.2018

Stator Złotym Płatnikiem 2017

Po raz kolejny otrzymaliśmy wyróżnienie Złoty Płatnik przyznawany przez ubezpieczyciela należności Euler Hermes dla firm z najwyższą moralnością płatniczą. Obecnie jesteśmy w gronie niespełna 6% podmiotów w kraju, które otrzymały taki certyfikat.
 

 
    12.06.2018

Stator jednym z najlepszych w Polsce

W czerwcu tego roku na konferencji firmy Festool w hotelu "Dom Zdrojowy" w Jastarni, tradycyjnie jak w ubiegłych latach, najlepsi partnerzy handlowi zostali uhonorowani nagrodami za wyniki sprzedaży. Naszą firmę reprezentował Prezes Paweł Marczuk, który w imieniu firmy STATOR odebrał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca za obrót w 2017 roku.
 

 
    19.04.2018

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2018

13-14.04.2018 roku w Pabianicach odbyła się konferencja dla Członków Klubu BSS VIP. Na Spotkaniu Kluczowych Partnerów Handlowych Klubu BSS Bosch Elektronarzędzia potwierdziliśmy, że jesteśmy jedną z najlepszych firm sprzedających profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki Bosch.
 

 
    30.10.2017

Gazele Biznesu 2017

Po raz kolejny dzięki wysiłkom całego zespołu otrzymaliśmy wyróżnienie "Gazele Biznesu".

W każdej edycji rankingu są badane wyniki finansowe firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji zweryfikowano wyniki osiągnięte w okresie 2014-2015-2016. Weryfikacji podlegał wyrażony w procentach przyrost obrotów ze sprzedaży. Dane pochodziły z Monitora Polskiego B lub KRS-u.
Szczegółowy opis kryteriów dostępny jest na stronie http://gazele.pb.pl/static/about
 

 
    20.10.2017

Pokaz Festool

W czwartek 19.10.2017 w sali budynku TGG przeprowadziliśmy pokaz narzędzi Festool. Tym razem dotyczył głównie cięcia. Przybyli goście mogli zapoznać się z możliwościami prezentowanych maszyn.

 

 
    05.10.2017

Stator ponownie w pierwszej trójce najlepszych w Polsce

W tym roku firma Festool Polska zaprosiła swoich partnerów handlowych na coroczną konferencję do hotelu Dom Zdrojowy w Jastarni. Wzięli w niej udział przedstawiciele 60 firm, które dystrybuują na rynku polskim systemy Festool. Nasza firma reprezentowana przez Prezesa Pawła Marczuka jak ubiegłych latach została uhonorowana dyplomem za największy obrót w 2016 roku. Tym razem zajęliśmy 3 miejsce.
 

 
    28.09.2017

Pokaz Festool

W piątek 22.09.2017 w salonie "Stator" przy ulicy Głogowskiej 6 kolejny raz przeprowadziliśmy pokaz narzędzi Festool. Tym razem dotyczył głównie frezowania. Przybyli goście mogli zapoznać się z możliwościami prezentowanych maszyn.

 

 
    16.05.2017

Diamenty Forbesa 2017

W czwartek 11 maja 2017 podczas gali we wrocławskim hotelu Monopol zostały wręczone Diamenty Forbesa. W imieniu naszej firmy zaszczytne wyróżnienie odebrał kierownik jednego z naszych salonów Pan Adrian Piórek.


Na zdjęciu: od lewej Adrian Piórek, kierownik Stator MK oddział Galla Anonima; Roman Młotkowski, dyrektor zarządzający segmentu biznes i finanse w Grupie Onet - Ringier Axel Springer Polska.
 

 
    08.05.2017

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2017

27-28.04.2017 roku w Hotelu Tiffi w Iławie odbyło się elitarne Spotkanie Członków Klubu BSS VIP. Na Spotkaniu Kluczowych Partnerów Handlowych Klubu BSS Bosch Elektronarzędzia po raz kolejny zostaliśmy uznani za jedną z najlepszych firm sprzedających profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki Bosch.
 

 
    28.03.2016

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2016

3-4 marca 2016 roku w Hotelu Starym w Krakowie odbyło się elitarne Spotkanie Członków Klubu BSS VIP. Na Spotkaniu Kluczowych Partnerów Handlowych Klubu BSS Bosch Elektronarzędzia nie zabrakło naszej firmy.
Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych firm sprzedających profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki Bosch.
 

 
    21.03.2016

Stator ponownie jednym z najlepszych w Polsce
II miejsce za najlepszy obrót w 2015 roku

Podczas zimowej konferencji organizowanej przez firmę Festool, wręczone zostały dyplomy dla najlepszych polskich dystrybutorów w roku 2015. Dzięki zaufaniu ze strony naszych Klientów i Partnerów, firma Stator po raz kolejny znalazła się w czołówce najlepszych dystrybutorów narzędzi marki Festool.
 

 
    24.06.2015

Zrzeszenie w Konfederacji Lewiatan

Dbamy o dobre warunki prowadzenia działalności gospodarczej oraz o pozytywny wizerunek pracodawców wśród społeczeństwa. Dzięki temu mogliśmy stać się członkiem Dolnośląskich Pracodawców, związku zrzeszonego w Konfederacji Lewiatan.
 

 
    27.05.2015

Certyfikat Banku Światowego

Uczestniczyliśmy w projekcie Banku Światowego. Jednym z segmentów była strategia "Europa 2020". Aby Polska wypracowała szybszy wzrost, Bank Światowy proponuje między innymi zwiększenie poziomu zatrudnienia, podniesienie kwalifikacji i intensyfikację wprowadzania innowacji.
 

 
    26.05.2015

Certyfikat Złoty Płatnik 2014

Nasze postępowanie wobec kontrahentów zostało nagrodzone certyfikatem za zachowanie najwyższych standardów płatniczych w 2014 roku.
 

 
    06.05.2015

Szkolenie Bosch

5 maja 2015 w Brzezinie koło Wrocławia delegacja handlowców z naszej firmy wzięła udział w profesjonalnym szkoleniu dotyczącym nowości produktowych firmy Bosch.
Nasi specjaliści od sprzedaży mieli sposobność przetestowania w pracy elektronarzędzi z naszej oferty handlowej.
Nabyte doświadczenie przyniesie korzyści w rzetelnym doradztwie naszym klientom.

 

 
    12.03.2015

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2015

5 marca 2015 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyło się elitarne Spotkanie Członków Klubu BSS VIP. Na Spotkaniu Kluczowych Partnerów Handlowych Klubu BSS Bosch Elektronarzędzia nie zabrakło przedstawicieli firmy Stator.
Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych firm sprzedających profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki Bosch.
 

 
    03.03.2015

Stator ponownie w pierwszej trójce najlepszych w Polsce

Podczas zimowej konferencji organizowanej przez firmę Festool, która odbyła się w dniach 5 - 7 lutego 2015 w Krynicy Zdroju wręczone zostały dyplomy dla najlepszych polskich dystrybutorów w roku 2014. Dzięki zaufaniu ze strony naszych Klientów i Partnerów, firma Stator po raz kolejny znalazła się w trójce najlepszych dystrybutorów narzędzi marki Festool.


Na zdjęciu: od lewej Jacek Rybka, prezes TTS Polska; Grzegorz Kozanka, prezes Stator; Paweł Marczuk, prezes Stator; i Maciej Stajkowski, managing director Central & Easter Europe w TTS Tooltechnic Systems AG&Co KG
 

 
 

  24.02.2015

Stator po raz kolejny Gazelą Biznesu

17.02.2015 we Wrocławiu po raz 15 odbyła się gala wieńcząca ranking dolnośląskich firm ubiegających się o miano "Gazeli Biznesu". Firma STATOR po raz kolejny została wyróżniona tym zaszczytnym tytułem. Zapraszamy do obejrzenia zbiorowego zdjęcia pamiątkowego.

„Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.
Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw." (cyt. http://gazele.pb.pl/static/about)
 

 
  Festool European Tour 2014   24.10.2014

Festool European Tour 2014

21.10.2014 nasza firma - Stator jako regionalny dystrybutor narzędzi Festool wraz z partnerami: firmą Juan oraz Fundacją Rozwoju Branży Drzewnej miała zaszczyt być organizatorem, jednego z przystanków na trasie "Festool European Tour 2014".
Imprezę zorganizowaliśmy na terenie gminy Długołęka, pogoda dopisała, a zaproszeni goście uczestniczyli w prezentacji. Kto był, mógł skorzystać z praktycznych porad ekspertów z Festoola, prezentujących na 8 stanowiskach szerokie możliwości 90% narzędzi znajdujących się w ofercie tego producenta. Była szansa własnoręcznego sprawdzenia i porównania maszyn. Pokazano nowe technologie i sposoby praktycznego ich wdrożenia w codzienną pracę stolarzy i lakierników przeprowadzając krótkie specjalistyczne szkolenia. Wykwalifikowani doradcy firmy Stator służyli pomocą oraz posiadaną wiedzą techniczną.
Na końcu spotkania odbyło się losowanie nagród dla uczestników wydarzenia. Z pośród blisko 200 uczestników do rąk wylosowanych szczęśliwców powędrowało 6 narzędzi Festool.
Serdecznie zapraszamy na kolejne pokazy oraz do dokonywania zakupów w salonach Statora.

 

 
  Wycieczka Makita 2014 - Sri Lanka   14.05.2014

Wycieczka Makita 2014 - Sri Lanka

Po raz kolejny firma Makita wyróżniając 20 polskich firm przodujących w sprzedaży narzędzi, ufundowała atrakcyjną wycieczkę dla jednego z naszych pracowników.
W tym roku z zaszczytu wyruszenia "w świat" skorzystał nasz kolega, doceniony pracownik firmy STATOR Marcin Głogowski. Celem podróży była tropikalna Sri Lanka.
Wypoczęty i zadowolony kolega powrócił z wojaży ze zdjęciami, które mówią same za siebie.

 

 
    08.05.2014

Autoryzowany Partner Handlowy Festool

W pierwszym tygodniu maja 2014 roku w siedzibie Festool Polska zostały ogłoszone wyniki rankingu dystrybutorów narzędzi Festool w Polsce za 2013 rok.
Nasza firma otrzymała Trzecie miejsce wśród wszystkich dystrybutorów naszego kraju. Głównym kryterium był pozom obrotów w okresie od 01 stycznia do 31 grudnia 2013 roku.

Nie udało by się nam osiągnąć takiej pozycji bez udziału naszych klientów oraz zaangażowania zespołu Stator – dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

 

 
  II Olimpiada Festool   07.05.2014

II Olimpiada Festool

W dniu 6 maja 2014 w Sokołowie pod Warszawą odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Festool Polska Sp z o.o. – czołowego producenta profesjonalnych elektronarzędzi oraz materiałów eksploatacyjnych.
W tym niezwykłym wydarzeniu brała udział rodzina Państwa Maier wraz z przedstawicielami Zarządu Festool Group GmbH & Co. KG. oraz oficjalni dystrybutorzy narzędzi Festool w Polsce.

Uroczystość otwarcia była połączona ze zwiedzaniem firmy oraz Olimpiadą Festool. Była to kolejna Olimpiada na której nasi reprezentanci stanęli na podium. Tym razem na nasze ręce został wręczony złoty medal za zajęcie pierwszego miejsca.

 

 
    29.04.2014

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2014

2 stycznia 2014 roku po raz czwarty, otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie klubu BSS VIP BOSCH Elektronarzędzia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z uroczystego wręczenia wyróżnienia oraz zbiorowego zdjęcia pamiątkowego.

Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom, ponieważ to dzięki Państwu ponownie otrzymaliśmy tak zaszczytne wyróżnienie.
 

 
  Wrocławski Bieg Sponsorowany 2014   28.04.2014

Wrocławski Bieg Sponsorowany 2014

21 marca 2014 r. w godzinach 10.00-12.00 na Pergoli przy Hali Stulecia odbył się Wrocławski Bieg Sponsorowany.
Ideą biegu sponsorowanego jest wsparcie "Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci" i służy zebraniu środków przeznaczonych na rehabilitację dla podopiecznych.

Cała akcja miała wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukały sponsorów, którzy zapłacą 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona dziecko. Nasza firma wsparła dwóch zawodników biegnących w słusznej sprawie. Wojtek i Karol podjęli wyzwanie i pobiegli w barwach firmy STATOR. Karol przebiegł 5, a Wojtek 37 okrążeń. W ten sposób wsparli fundację przynosząc zaszczyt naszej firmie.

 

 
  Tarbud 2014   02.04.2014

Tarbud 2014

To już XXVIII edycja międzynarodowych targów budownictwa Tarbud.

Zaprezentowaliśmy swoją ofertę przedstawiając narzędzia Festool.

 

 
  Conturo KA65Set   11.03.2014

Festool Conturo KA 65 - Uzyskaj perfekcyjną krawędź

Dzisiaj tj. 11.03.2014r. przeprowadziliśmy pokaz okleiniarki, która stawia bardzo wysoko poprzeczkę w kategorii urządzeń mobilnych.

Najważniejszymi zaletami tej maszyny są:
- naklejanie obrzeży na elementy proste oraz wypukłe i wklęsłe o promieniu wewnętrznym od 50mm i minimalnym promieniu zewnętrznym 25-30mm (zależnie od materiału i grubości obrzeża);
- po zamocowaniu w opcjonalnej jednostce stacjonarnej daje możliwość oklejania krawędzi skosów;
- w szybki i prosty sposób można naklejać obrzeża wykonane z drewna, tworzywa sztucznego, a nawet melaminy;
- nakleja obrzeża o wysokości 18-65mm i grubości 0,5-3,0mm.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas pokazu zaowocuje w Państwa pracy.


 

 
    11.03.2014

Kręgle

W piątek 28 lutego 2014 odbyła się zabawa integracyjna pracowników firmy Stator.
Zaplanowany turniej nie został wiarygodnie przeprowadzony, ponieważ w ferworze dobrej zabawy zmienialiśmy często tory, a gracze zamieniali się miejscami.
W celach testowych spróbowaliśmy grać też drugą ręką (osoby praworęczne - lewą, a leworęczne prawą). Wbrew pozorom wyniki były całkiem niezłe ;)

 

 
    14.02.2014

Stator ponownie Gazelą Biznesu

11.02.2014 we Wrocławiu po raz 14 odbyła się gala wieńcząca ranking dolnośląskich firm ubiegających się o miano "Gazeli Biznesu". Firma STATOR po raz drugi została wyróżniona tym zaszczytnym tytułem.

Gazelą Biznesu 2013 mogła zostać firma, która:
- rozpoczęła działalność przed rokiem 2010 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
- w latach 2010-12 ani razu nie odnotowała straty
- w roku 2010 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł
- w latach 2010-12 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży
- przynajmniej od roku 2010 publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B czy też udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland albo redakcji „Pulsu Biznesu”.
 

 
    25.10.2013

Wspieramy Wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Otrzymaliśmy Certyfikat Wdzięczności od Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Bardzo cieszymy się tym wyróżnieniem. Jest ono dla nas zgoła inne niż dotychczasowe. Okazuje się, że Stator potrafi pomóc nie tylko zepsutym elektronarzędziom. TOZ dziękujemy za serce włożone w opiekę nad zwierzakami.
 

 
    02.10.2013

Spotkanie dystrybutorów marki Cromwell

W dniu 21 września 2013 roku w miejscowości Bożygniew nad Zalewem Mietkowskim odbyło się spotkanie dystrybutorów marki Cromwell. Była to okazja do zapoznania się z nową strukturą firmy w Polsce oraz zaprezentowania gościom planów organizacji. Częścią integrującą uczestników były regaty w klasie Omega i Sigma oraz wyścigi rowerów wodnych.

 
   
Załoga statora wywalczyła I miejsce w regatach zdobywając puchar "Cromwell Cup 2013 - klasa OMEGA". Ducha sportowej walki pokazaliśmy również w wyścigach rowerów wodnych plasując się na II miejscu.
 

 
    19.08.2013

Stator zaopatruje na budowie BASF

Miło nam poinformować o otwarciu sklepu STATOR w postaci konteneru na terenie budowy BASF w okolicach Środy Śląskiej. Nasza firma zaopatruje budowniczych w niezbędne narzędzia oraz osprzęt marki BOSCH, wspierając inwestycję budowy fabryki katalizatorów, która zapewni 400 nowych miejsc pracy. Inwestycja BASF jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na systemy redukcji spalin, dlatego jako firma jesteśmy tym bardziej dumni, że możemy przyczynić się do wsparcia projektu ekologicznego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich pracowników budowy na zakupy!

 

 
    05.04.2013

Autoryzowany serwis gwarancyjny Makita 2013

13 marca 2013 nasi serwisanci uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym napraw i konserwacji narzędzi firmy Makita. Zgodnie z zawartą umową przedłużyliśmy współpracę jako autoryzowany serwis gwarancyjny Makita na rok 2013.
 

 
    13.02.2013

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2013

2 stycznia 2013 roku po raz trzeci, otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie klubu BSS VIP BOSCH Elektronarzędzia, zrzeszającego firmy sprzedające profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki BOSCH. Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z uroczystego wręczenia wyróżnienia oraz zbiorowego zdjęcia pamiątkowego.

Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom, za okazane zaufanie, to dzięki Państwu po raz kolejny dostaliśmy tak zaszczytne wyróżnienie.
 

 
 

  22.01.2013

Stator Gazelą Biznesu

W 2012 roku jako spółka zostaliśmy po raz pierwszy w historii wyróżnieni laurem Gazele Biznesu w rankingu gazety Puls Biznesu. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które w ostatnich latach osiągnęły znaczny rozwój oraz wzrosty sprzedaży. W XIII edycji były brane pod uwagę lata 2009-2011.

Kryteria rankingu:
W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2012 weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2009-2010-2011.

O tytuł Gazeli Biznesu 2012 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:
- rozpoczęła działalność przed rokiem 2009 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
- w roku bazowym 2009 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
- w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
- w latach 2009-2011 ani razu nie odnotowała straty
- umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2009 (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2011 vs. 2009). W rankingu nie mogły brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, faktoringowe. W rankingu nie uwzględnia się wyników grup kapitałowych.
 

 
    14.01.2013

Stator w pierwszej trójce najlepszych w Polsce

Podczas konferencji TTS Tooltechnic Systems, która odbyła się w dniach 9 - 11 stycznia 2013 w Trzebieszowicach wręczone zostały dyplomy dla najlepszych dystrybutorów w Polsce w roku 2012. Serdecznie dziękujemy naszym Klientom i Partnerom za okazane zaufanie, to dzięki Państwu Stator ponownie otrzymał prestiżowe wyróżnienie, tym razem zdobywając III miejsce w rankingu dystrybutorów FESTOOL i III miejsce w rankingu dystrybutorów PROTOOL.
 
   
Jednym z elementów konferencji była Olimpiada Festool Group. Reprezentant Statora dzielnie walczył o zajęcie dobrego miejsca wykonując drewniane podium przy wykorzystaniu narzędzi Festool i Protool.
 

 
    19.11.2012

Powiększony salon Głogowska 6

W związku z rozwojem firmy i chęcią zapewnienia Państwu lepszych warunków podczas przeprowadzania transakcji w naszym salonie na Głogowskiej 6, powiększyliśmy powierzchnię salonu. Obecnie zajmujemy dwie kondygnacje.

Od dnia 12 listopada 2012 część sprzedażowa została przeniesiona na drugą kondygnację. Na powierzchni ponad 100 m2 przygotowaliśmy skondensowaną prezentację naszej oferty.
Nadal pracujemy nad przystosowaniem pierwszej kondygnacji do obsługi zleceń serwisowych oraz rozbudową magazynu.


Zapraszamy serdecznie na zakupy!

 

 
    17.09.2012

30 Wrocławski Maraton Hasco-Lek

W niedzielę 16 września 2012 odbył się 30 Wrocławski Maraton Hasco-Lek.
Dystans 42 km ukończyła rekordowa liczba 3896 uczestników.
Nie zabrakło zawodników biegnących w barwach naszej firmy. Grzegorz Kilian i Bartosz Kilian z numerami startowymi 3875 i 3841 wbiegli na metę po 4 godzinach i 13 minutach na 2085 i 2086 miejscu. Wśród biegaczy i kibiców byli także sympatycy rozpoznający logo STATOR.

Wielkie uznanie dla Bartosza i Grzegorza za ukończenie biegu i godne, sportowe reprezentowanie naszej firmy!

 

 
    31.08.2012

Ostatnie pożegnanie Zofii Piórek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 sierpnia 2012 roku zmarła Zofia Piórek.
Ceniona, skromna, życzliwa, oddana ludzkim sprawom, bardzo lubiana Koleżanka.

Firma Stator poniosła bolesną i niepowetowaną stratę.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Zarząd i Pracownicy Stator
 

 
    02.02.2012

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2012

Po raz kolejny 2 lutego 2012 roku, otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie, włączające nas w poczet firm elitarnego klubu BSS VIP BOSCH Elektronarzędzia, zrzeszającego firmy sprzedające profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki BOSCH.

Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom, za okazane zaufanie, to Państwu zawdzięczamy zdobycie tak zaszczytnego wyróżnienia.
 

 
    21.03.2011

Gdzie są elektronarzędzia? Relacja z targów TARBUD 2011

W dniach od 18 do 20 marca firma STATOR prezentowała się podczas jubileuszowej XXV edycji targów budowlanych TARBUD 2011. Nasze stoisko mocno odbiegało od panujących standardów i wyróżniało się na tle pozostałych wystawców. Uznaliśmy, że targi to doskonała okazja aby zaprezentować nasz program dla motocyklistów a na pytanie gdzie są elektronarzędzia odpowiadaliśmy - w naszych salonach sprzedaży ;)

Na naszym stoisku zorganizowaliśmy niezwykle efektowne pokazy ratownictwa medycznego oraz prowadziliśmy stanowisko szkoleniowe z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dla prawdziwych pasjonatów elektronarzędzi w formie zaaranżowanego stanowiska serwisowego przygotowaliśmy prezentację najnowszych narzędzi w technologii litowo jonowej charakteryzujących się wysoką wydajnością i minimalnymi stratami energii.


Zobacz zdjęcia oraz relację wideo.
 

 
    16.03.2011

STATOR RESCUE - startuje nasz program dla motocyklistów

Bezpłatne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, akcje specjalne - to wszystko organizujemy w ramach dolnośląskiego programu dla motocyklistów.

STATOR RESCUE to innowacyjny projekt, którego pośrednim celem jest poprawa bezpieczeństwa na dolnośląskich drogach poprzez rozpowszechnienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w środowisku motocyklistów oraz kształtowanie świadomości kierowców zarówno motocykli jak i samochodów osobowych.

Podjęta przez nas inicjatywa jest działaniem wynikającym z poczucia odpowiedzialności społecznej firmy STATOR i naszych pracowników. Dla wielu z nas motocykle to pasja, którą teraz możemy rozwijać w ramach prowadzonej przez nas działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziesz na stronie

www.stator.pl/pomoc
 

 
    14.02.2011

Prestiżowe wyróżnienie BOSCH VIP CLUB 2011

Z ogromną dumą informujemy, że nasza firma dołączyła w 2011 roku do elitarnego klubu BSS VIP Bosch Elektronarzędzia. Klub zrzesza czołowych dystrybutorów sprzedających profesjonalne elektronarzędzia i osprzęt marki BOSCH.

Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom za okazane zaufanie, to dzięki Państwu możemy poszczycić się tak niezwykłym wyróżnieniem.
 

 
    14.06.2010

STATOR wspiera wielki sport

Siatkówka to bez wątpienia sport, który stał się już chyba naszą dyscypliną narodową. Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz czy Paweł Zagumny to idole wielu młodych zawodników. Dla nas wielki sport zaczyna się tam, gdzie rodzą się największe talenty i właśnie dlatego wspieramy wrocławską drużynę młodzików Gwardii Wrocław. Wierzymy, że wśród nich są przyszłe gwiazdy i jesteśmy dumni, że dziś możemy wspierać ich na drodze do sukcesów.

Trzymamy za Was kciuki!


 

 
    31.05.2010

65 lat MPK we Wrocławiu

"Zintegrowany System Transportu Miejskiego" to tytuł konferencji naukowej, jaka odbyła się 27 maja we wrocławskim hotelu Novotel z okazji 65 lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Z tej samej okazji następnego dnia w Teatrze Lalek miała miejsce uroczysta akademia z udziałem Prezydenta Wrocławia oraz Wojewody Dolnośląskiego.

Salony narzędzi STATOR miały zaszczyt wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie oraz jako wieloletni dostawca MPK wziąć udział w konferencji oraz uroczystej gali.

Zarządowi oraz pracownikom MPK Wrocław gratulujemy tak znamienitej rocznicy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.


 

 
    14.05.2010

12.27 sekund - we Wrocławiu padły rekordy

Spektakularny sukces, tymi słowami możemy podsumować wrocławskie eliminacje do konkursu DeWALT Yamaha Eurochallenge, których głównym organizatorem była firma STATOR. Imprezę odwiedziło ponad 1 000 osób i blisko 100 z nich wzięło udział w konkursie wkręcania. Najlepszym okazał się Pan Krzysztof Kliber który uzyskał czas 12,27 sekund. To doskonały wynik otwierający przed Panem Krzysztofem drogę do finału który odbędzie się już we wrześniu tego roku w Hiszpanii - trzymamy kciuki.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również konkurs firmy SATA, w którym zadaniem było ułożenie zestawu kluczy w możliwie jak najkrótszym czasie. Emocji dostarczyło Wrocławskie Centrum Motocyklowe MOTORLAND, które ufundowało kask SHOEI oraz zorganizowało jazdy testowe na najnowszych modelach motocykli Yamaha, chętni ustawiali się w kolejce.

Chwilą, na którą wielu czekało było również ogłoszenie wyników konkursu FACTORY, w którym główną nagrodą był skuter Yamaha Neos, który pojawił się dzięki firmie STATOR.

Imprezę zakończył koncert zespołu All Sounds Allowed, który dosłownie wstrząsnął parkingiem obok FACTORY. Grupa prawdopodobnie jako pierwsza w historii wykonała utwór muzyczny wykorzystując młot wyburzeniowy o potężnej mocy 65 J. Mamy nadzieję, że wydarzenia z 11 maja na długo pozostaną w pamięci uczestników, i że wkrótce spotkamy się ponownie.


 

 
 
  23.04.2010

Wygraj sportowy motocykl Yamaha R1

11 maja 2010 przyjedź na parking przy FACTORY Wrocław i weź udział w międzynarodowym konkursie DeWALT Yamaha Eurochallenge, w którym do wygrania jest ekskluzywny ścigacz YAMAHA R1. Aby go zdobyć musisz za pomocą wkrętarki, w jak najkrótszym czasie w drewnianą belkę wkręcić 5 wkrętów.

Wrocławskie eliminacje organizuje firma STATOR- autoryzowany dystrybutor elektronarzędzi marki DeWALT we współpracy z Futura Park Wrocław oraz Centrum Factory.

Przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek:

START 11.00

• Eliminacje do konkursu Eurochallenge (od 11.00 do 18.00) - co dwie godziny do wygrania wkrętarka DeWALT.
• Pokazy, konkursy, jazdy testowe.

18.30 - KONCERT ZESPOŁU ALL SOUNDS ALLOWED

META 19.30

• Ogłoszenie wyników.
• Wręczenie nagrody FACTORY skutera Yamaha.

Zapraszamy!

Więcej o imprezie dowiesz się tutaj.
 

 
      18.03.2010

Stator wśród najlepszych w Polsce

Podczas konferencji TTS Tooltechnic Systems, która odbyła się 17 marca 2010 w Krynicy wręczone zostały dyplomy dla najlepszych dystrybutorów w Polsce w roku 2009. Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom za okazane zaufanie, to dzięki Państwu Stator po raz kolejny otrzymał prestiżowe wyróżnienie zdobywając III miejsce w rankingu dystrybutorów SCHNEIDER i VII miejsce w rankingu dystrybutorów FESTOOL.
 

 
    16.03.2010

Stator ProTeam - nowy program

W ramach programu Stator ProTeam 2010 profesjonaliści z Dolnego Śląska mogą bezpłatnie przetestować nowe elektronarzędzia Bosch z linii niebieskiej oraz otrzymać atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są od 16 marca do 15 kwietnia 2010.

Więcej o programie dowiesz się tutaj.
 

 
    15.01.2010

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stator

Nasza firma otrzymała podziękowanie za wsparcie, jakiego udzieliła fundacji Jurka Owsiaka w 18 finale WOŚP. To dla nas ogromna niespodzianka, że zaangażowanie pracowników firmy Stator zostało zauważone, a zarazem radość, że mogliśmy wspomóc tak szczytny cel jakim jest ratowanie życia i zdrowia dzieci.
 

 
      17.11.2009

Rozstrzygnięcie Konkursu Stabila LD 500

14 listopada 2009 zakończył się trwający blisko 3 miesiące konkurs, w którym główną nagrodą był dalmierz laserowy Stabila LD 500 o wartości 2520 zł. W wyniku losowania zwycięzcą została firma Karbo z Obornik Śląskich - gratulujemy. Wręczyliśmy również nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżniliśmy wszystkich pozostałych, którzy wypełnili kupony, a którym nie udało się stanąć na podium. Dziękujemy wszystkim za udział w promocji, mamy nadzieję że w przyszłości nasze akcje cieszyć się będą równie dużym zainteresowaniem.

 

 
    15.09.2009

Festyn nad Odrą

Znany na całym świecie konkurs nawiązujący do specyfiki wymiany koła w sportach motorowych PitStop, wyścigi wioślarskie, czy występ znanego iluzjonisty to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały 11 września 2009 na uczestników festynu zorganizowanego przez firmę Stator. Wielu naszych Klientów stanęło do walki o atrakcyjne nagrody, jakimi były między innymi elektronarzędzia DeWALT oraz poziomnice marki Stabila z limitowanej serii na 120 lecie istnienia firmy. Nie zabrakło dobrej muzyki, smakowitych kąsków z grilla, piwa i wyśmienitej kuchni polowej.

 

 
    31.08.2009

Stator w Radiu Wrocław.
Finał konkursu DeWALT "Nie daj się wkręcić"

To było gorące lato. Przez 2 miesiące, co tydzień słuchacze Radia Wrocław walczyli o cenne nagrody, a w finale 30 sierpnia 2009 na żywo na antenie radia rozlosowana została nagroda główna - wkrętarka DeWALT. Dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!