Stator

Protool - wydajne i solidnie wykonane elektronarzędzia

Marka Protool oferuje elektronarzędzia charakteryzujące się doskonałym wykonaniem i technologicznym zaawansowaniem.

Jej właścicielem jest koncern TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG. Narzędzia marki Protool pojawiły się w dystrybucji w Polsce w roku 1996 i w pierwszych latach bytności na rynku były pozycjonowane na średniej półce dostępnych wówczas wszystkich marek produkujących elektronarzędzia. Sytuacja zmieniła się w 2005 roku, kiedy nastąpiła zmiana segmentu, marka zaczęła być pozycjonowana wyżej, ponieważ zajęła się dostarczaniem systemowych rozwiązań. Wartości dodane jakie pojawiły się wraz ze zmianą polityki firmy wyrażały się w dużej wydajności i komforcie pracy, precyzyjnych wynikach obróbki i bardzo długim okresie użytkowania, a także w doradztwie technicznym, które otrzymało opinię wysoce profesjonalnego.

Ofertę marki stanowiły narzędzia, urządzenia stosowane w branży budowlanej, przeznaczone do wiercenia i wkręcania, szlifowania oraz cięcia. W sklepie z produktami Protool można było zaopatrzyć się w pilarki i wyrzynarki, maszyny ciesielskie, do renowacji, mieszania, odsysania, a także w cały osprzęt przydatny na budowie zarówno tej dużej jak i małej.

Od roku 2014 elektronarzędzia Protool zmieniły swój kolor na jasnozielony, który jest charakterystyczny dla marki Festool, ponieważ właściciel obu marek uznał, że ich fuzja przyczyni się do ujednolicenia oferty prezentowanej przez jednego dostawcę. To posunięcie wiązało się z celami tak praktycznymi, jak i marketingowymi. Od niedawna marka Protool przekształciła się w markę Festool.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Remigiusz Kulhawy
Remigiusz Kulhawy
mechanik
Zadzwoń
71 798 79 60
ul. Długosza 2-6
71 354 86 30
ul. Głogowska 6