Stator

Ridgid - amerykańska firma narzędzi ręcznych

Ridgid jest amerykańską firmą, która zajmuje się produkcją i dystrybucją narzędzi ręcznych. Została założona w 1923 roku w North Ridgeville w Ohio, a już w 1943 roku przedsiębiorstwo przeniosło się do swojej obecnej siedziby w Elyria w stanie Ohio.

Narzędzia tego amerykańskiego przedsiębiorstwa są przeznaczone dla branży wodno-kanalizacyjnej, montażu rur, budownictwa i handlu w branży HVAC. Marka jest najbardziej w świecie rozpoznawalna dzięki charakterystycznym czerwonym kluczom do rur, ale trzeba pamiętać o tym, że oprócz tych słynnych kluczy firma ma w ofercie ponad trzysta różnego rodzaju narzędzi. Sprzedaje ona także elektronarzędzia, które w dużej mierze zostały wytworzone przez TTI, a także odkurzacze do pracy na mokro i na sucho, wykonane przez macierzystą firmę Emerson.

Produkty marki Ridgid są wykorzystywane do pracy w cieple i zimnie o bardzo wysokim natężeniu, zapewniają ogromną odporność na kurz i błoto, sprawdzają się świetnie w codziennym użytkowaniu. Podlegają ochronie patentowej.

Oferta Ridgid to zaciskarki, szczęki i akumulatory i ładowarki do zaciskarek, maszyny do zlewów, maszyny bębnowe, segmentowe, prętowe, do wysokociśnieniowego przepychania wodą, gwinciarki mechaniczne, gwinciarki ręczne, rowkarki rolkowe, klucze do rur: skośne, kątowe, sześciokątne, nastawne, łańcuchowe, taśmowe, dwuręczne, narzędzi do gięcia, roztłaczaki, pompy do usuwania kamienia kotłowego, zamrażarki do rur, kowadła, lasery, poziomice, imadła stołowe, piły i wiele innych narzędzi.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Jolanta Kordowiak
Nr tel: 71 354 86 35
Zadzwoń
71 798 79 62
ul. Długosza 2-6
71 354 86 30
ul. Głogowska 6