Stator

Jakie narzędzia do warsztatu samochodowego są najlepsze?

Sprawdź jakie narzędzia do warsztatu samochodowego są najlepsze.

Profesjonalne warsztaty samochodowe jak i prywatne, domowe warsztaty nie mogłyby funkcjonować bez narzędzi. Na rynku można wybierać wśród 

  • narzędzi dyktowanych do obsługi konkretnych rodzajów marek aut

  • narzędzi uniwersalnych

Narzędzia do warsztatu samochodowego - produkty Festool

Firma Festool posiada w swojej ofercie narzędzia ręczne, które idealnie sprawdzą się jako narzędzia mechanika samochodowego. Ich produkty wyróżniają się na rynku wysoką jakością wykonania, a co za tym idzie wysoką trwałością. Zastosowywane są w nich najnowsze technologie, które dbają o najwyższy standard pracy oraz bezpieczeństwo podczas jej wykonywania. Zastanawiając się jakie narzędzia do domowego warsztatu wybrać warto postawić na produkty Festool. Na pewno spełnią swoją funkcję jako narzędzia do warsztatu i sprostają oczekiwaniom zarówno profesjonalnych serwisantów jak i indywidualnych hobbystów majsterkujących przy swoich samochodach. 

Podstawowe narzędzia mechanika samochodowego

Najpopularniejsze narzędzia do warsztatu jakie można znaleźć na jego wyposażeniu to narzędzia ręczne. Działają one w oparciu o siłę ludzkich mięśni. Bez względu na rodzaj poszczególnych robót, jakie będą wykonywane, z całą pewnością do narzędzi do warsztatu samochodowego, trzeba zaliczyć wszelkiego rodzaju klucze. Możemy wyróżnić te najbardziej popularne:

  • klucze płaskie

  • klucze nasadowe

  • klucze oczkowe

  • klucze imbusowe

  • klucze z grzechotką

Warto wyposażyć nasz warsztat samochodowy w zestawy takich kluczy. Oferują one dużą ilość elementów o różnych wielkościach. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość oraz firmę. Zapewnienie takich zestawów narzędzi do warsztatu usprawni wykonywanie pracy. Klucze płaskie należą do pierwszych elementów jakie stosuje się w wyposażeniach czy to do profesjonalnego czy do domowego warsztatu. W przypadku kluczy nasadowych warto zwrócić uwagę na grzechotkę. Jej wysoka jakość znacząco polepszy pracę z nasadkami. Tutaj również liczy się jakość materiałów. Poza zestawami klucze można także dokupić oddzielnie. Głównie dzieje się tak, kiedy potrzebne jest narzędzie o mało popularnym rozmiarze. 

Obowiązkowymi do wyposażenia narzędziami do warsztatu samochodowego są śrubokręty i wkrętaki . Mają one zastosowanie do różnego rodzaju prac. Ich zastosowanie jest praktycznie niewyczerpalne. W narzędziach mechanika samochodowego powinny znaleźć się te specjalnie dedykowane do prac samochodowych, posiadające różne rozmiary. Podobnie jak klucze, tak śrubokręty można kupić w zestawach. Często w pracach prowadzonych w warsztatach wykorzystuje się także ręczne nożyce do metalu oraz szczypce.

Jakie narzędzia elektryczne do warsztatu samochodowego?

Poza narzędziami ręcznymi, miejsce wśród narzędzi mechanika samochodowego powinny zająć również profesjonalne urządzenia elektryczne. Wśród nich powinny znaleźć się takie produkty jak: 

  • polarki rotacyjne 

  • szlifierki kątowe

Takie narzędzia zdecydowanie przyspieszą wykonywaną pracę.

Dodatkowe wyposażenie i narzędzia do warsztatu samochodowego

Poza tym, jakie narzędzia do warsztatu samochodowego wybrać, warto dobrać odpowiednie oświetlenie i meble takie jak stoły czy regały. Bez takich elementów nawet najlepsze narzędzia nie będą mogły spełniać swojego przeznaczenia w najwyższym stopniu. Dobrze zorganizowane stanowisko pracy jest równie ważne co narzędzia, z których korzystamy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ten aspekt dobierając wyposażenie i narzędzia do domowego warsztatu.

Sprawdź też: 

https://motoryzacjaonline.pl/jaki-podnosnik-samochodowy-wybrac-do-warsztatu/

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Dawid Brink
Dawid Brink
logistyk
Nr tel: 71 723 02 07
Zadzwoń
71 798 79 60
ul. Długosza 2-6
71 354 86 30
ul. Głogowska 6