Stator

Paslode - elektronarzędzia, gwoździarki i zszywarki

Firma renomę zbudowała dzięki niezawodności swych urządzeń, świetnemu serwisowi oraz powszechnej dostępności części zamiennych. W swojej ofercie posiada gwoździarki gazowe i gwoździarki pneumatyczne. Urządzenia te można rozebrać na części, a zamienniki do poszczególnych elementów nabyć w wybranym sklepie lub salonie firmowym.

Firma Paslode została założona w 1935 roku, a jej nazwa jest akronimem: PAcking Shipping LOading Devices. W 1940 roku Paslode stworzyła pierwszy zszywacz, a w 1959 pierwsza gwoździarkę pneumatyczną. W 1986 roku przedsiębiorstwo mogło już zaoferować całą gamę impulsowych systemów do wbijania gwoździ uruchamianych gazem, zwanych powszechnie pistoletami do gwoździ. Paslode zajmuje się wytwarzaniem elektronarzędzi, gwoździarek, zszywarek i samych gwoździ. Marka jest łatwo rozpoznawalna dzięki unikalnemu pomarańczowo-czarnemu kolorowi.

W ofercie Paslode znajdują się również gwoździe, w tym gwoździe utwardzone do betonu i stali, które są sprzedawane w zestawie z gazem Pulsa. Pozostałe produkty to gwoździowkręty galwanizowane, spray czyszczący do gwoździarek gazowych, zasilacz do gwoździarki, ładowarka do gwoździarki, zszywacz gazowy.

W Polsce marka Paslode znana jest najlepiej dzięki gwoździarce gazowo-elektrycznej IM 350/90, która została obecnie zastąpiona przez IM 90i. Postęp technologiczny, jaki dokonał się na przestrzeni lat, widać bardzo dobrze na przykładzie tych dwóch elektronarzędzi. Ostatnie z nich posiada temperaturę roboczą od -15 C do + 49 C, co pozwala na pracę w prawie każdych warunkach, wstrzeliwuje gwoździe pierścieniowe o długości do 90 mm, co powoduje, że pierścień urządzenia mocuje gwóźdź w wybranym materiale z lepszym skutkiem niż ma to miejsce w przypadku gwoździa gładkiego. Do części oferty firma dodaje pełny zakres gwoździ, w komplecie są też dwa akumulatory, które można stosować zamiennie.

Oczywiście do wszystkich gwoździarek i zszywarek dostępne są części zamienne, dzięki czemu użytkowanie produktów jest bardzo komfortowe. Zapraszamy do salonów Statora we Wrocławiu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Bartosz Wolny
doradca techniczny
Zadzwoń
71 798 79 60
ul. Długosza 2-6
71 354 86 30
ul. Głogowska 6